Regulamin
serwisu opiekun.pl

Regulamin serwisu Opiekun.pl
 1. Właścicielem strony internetowej Opiekun.pl jest firma SoftStory s.c. z siedzibą w Tarnowie, ul. Konarskiego 10. Numer NIP: 9930352666.
 2. Celem działania serwisu Opiekun.pl jest promocja i sprzedaż programu komputerowego Opiekun Dziecka w Internecie.
 3. Przed dokonaniem zakupu programu zachęcamy do pobrania, zainstalowania i przetestowania wersji demonstracyjnej programu.

Zakup programu Opiekun Dziecka w Internecie

 1. Programu "Opiekun" jest sprzedawany w dwóch wersjach:
  • dystrybucja pudełkowa - nabywca otrzymuje pudełko z płytą CD, kluczem rejestracyjnym i instrukcją,
  • dystrybucja elektroniczna - nabywca po dokonaniu przedpłaty otrzymuje wiadomość email z kluczem rejestracyjnym, który może wykorzystać podczas instalacji programu "Opiekun" lub do zarejestrowania uprzednio zainstalowanej wersji demonstracyjnej programu.
 2. Program Opiekun Dziecka w Internecie można nabyć:
  • za pośrednictwem tej strony internetowej Opiekun.pl,
  • wysyłając wiadomość email na adres biuro@opiekun.pl (w wiadomości należy podać adres wysyłki wersji pudełkowej za pobraniem),
  • dzwoniąc pod numer: (+48) 146 219 228,
  • w niektórych sklepach komputerowych i poprzez partnerów handlowych SoftStory.
 3. Płatności za zakup programu przyjmowane są:
  • za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay w przypadku rozliczania transakcji kartą kredytową i e-przelewem,
  • za pośrednictwem Poczty Polskiej - w przypadku wysyłki za pobraniem wersji pudełkowej programu.
 4. Warunki dostawy
  • Zamówienie dystrybucji pudełkowej za pobraniem, realizowane są przesyłką priorytetową w ciągu 3 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia.
  • Zamówienie dystrybucji pudełkowej z przedpłatą, realizowane są w ciągu 3 dni roboczych od dnia odnotowania kwoty przedpłaty przez Centrum Rozliczeniowe Dotpay.
  • Zamówienie elektroniczne realizowane jest automatycznie i niezwłocznie po zanotowaniu kwoty przedpłaty przez Centrum Rozliczeniowe Dotpay.
  • Jeśli realizacja zamównienia przeciąga się prosimy o konakt na email biuro@opiekun.pl lub telefonicznie: tel. (+48) 146 219 228.
 5. Wraz z zakupem programu licencjobiorca otrzymuje możliwość skorzystania z usługi bezpłatnego pobierania przez okres jednego roku najnowszej wersji programu i aktualizacji najnowszej wersji bazy danych blokowanych stron. Najnowszą wersję programu można pobrać ze strony strefa.softstory.pl.
 6. Po upływie 12 miesięcy od instalacji programu należy wykupić uaktualnienie na kolejny okres - od 6 do 24 miesięcy. Cennik uaktualnienia znajduje się na stronie prolongaty.

Ochrona danych osobowych

 1. Dane osobowe zamawiającego przetwarzane są wyłącznie w celu realizacji zamówienia.
 2. Niektóre z danych osobowych licencjobiorcy wykorzystane są w celu realizacji umowy świadczenia usług związanych z działaniem oprogramowania. Dotyczy to w szczególności przesyłania rodzicowi raportów aktywności dziecka w Internecie.
 3. Licencjobiorca ma możliwość wglądu do swoich danych. Po zalogowaniu się do programu "Opiekun" dane licencjobiorcy widoczne są w "informacjach o programie". Dane te można zmienić rejestrując program ponownie (z menu Program należy wybrać Rejestracja programu).
 4. Żadne dane osobowe nie są udostępniane innym podmiotom.

Reklamacje i zwroty

 1. Rozpakowane pudełko z oprogramowaniem, jak i zainstalowane oprogramowanie nie podlegają zwrotowi.
 2. Nieodebranie przesyłki pocztowej traktuje się jako odstąpienie od umowy z wszystkimi konsekwencjami.
 3. Ponowny zakup programu jest możliwy wyłącznie po dokonaniu przedpłaty.
 4. Nabywca, który rozmyślił się z zakupu a odebrał przesyłkę z oprogramowaniem, powinien ją zwrócić bez podejmowania instalacji, ani rozpakowywania pudełka w terminie i na zasadach obowiązująch Ustaw:
  • powinien pisemnie poinformować SoftStory o odstąpieniu od umowy w terminie 10 dni,
  • powinien zwrócić oprogramowanie w terminie 14 dni.
 5. W uzasadnionych przypadkach SoftStory może przyznać nabywcy większą ochronę konsumencką, o ile zakup nie został zrealizowany przez sieć partnerów handlowych SoftStory.