Informacje prasowe
Informacje prasowe. nt programu Opiekun Dziecka w Internecie
Komputer Świat Nr 22/2007
Opiekun Dziecka w Internecie to zwycięzca testu Komputer Świata. Za jego pomocą skutecznie zablokujemy niebezpieczne treści. Funkcja ograniczenia czasu spędzanego w Internecie pozwala odłączyć dostęp do sieci w wybranym przez nas momencie. Baza niebezpiecznych stron (często aktualizowana) zapobiega ich odwiedzaniu, a blokada pobierania plików z Internetu nie pozwala zapisywać na dysku takich danych, jak pirackie gry czy nielegalna muzyka w formacie MP3. Dzięki zabezpieczeniu hasłem program nie może być wyłączony, a jego odinstalowanie przez dziecko nie będzie możliwe. Opiekun dziecka w internecie współpracuje z najpopularniejszymi przeglądarkami WWW (między innymi Internet Explorerem, Firefoksem oraz Operą).
Komputer Świat Nr 04/2007
Program jest skuteczny – pozwala zdecydować, jakie strony można przeglądać, umożliwia też limitowanie czasu spędzanego przez dziecko w sieci.
Baza blokowanych stron automatycznie się aktualizuje, dzięki czemu dzieci chronione są przed dostępem do nowo powstających, szkodliwych stron internetowych. Cena aplikacji jest przystępna, a koszt przedłużenia abonamentu – niski.
Komputer Świat Nr 02/2004
Opiekun zwyciężył w kategorii JAKOŚĆ oraz w kategorii CENA/JAKOŚĆ w teście programów kontrolujących dostęp do Internetu.
Opiekun to świetny program, wart polecenia każdemu, komu sen z powiek spędza niepokój o dziecko buszujące po Internecie.
Ocenia ekspert (Maciej Pertyński): Przetestowałem program Opiekun na moich niebywale aktywnych internetowo dzieciach. Są one w niebezpiecznym wieku 11 i 13 lat, więc jego funkcje mnie zainteresowały. Uwagę zwraca restrykcyjne narzędzie kompletnego blokowania dostępu do Internetu w ustalonych przez rodzica godzinach. Pozytywnie odebrałem też blokadę dostępu do stron z przemocą i seksem. Zmiana ustawień zabezpieczona jest hasłem, które, jak sprawdziłem, jest niemożliwe do obejścia.
Ocena eksperta (Bogdan Kordas): Opiekuna polecam wszystkim skomputeryzowanym rodzinom. Najbardziej spodobała mi się kontrola czasu dostępu do komputera - dzięki niej mam pewność, że Maciek nie będzie spędzał całych dni przed pecetem. (...)
Magazyn komputerowy Enter  Nr 9/2003
Dzięki wykorzystaniu rozbudowanej bazy adresów "stron zakazanych", czyli zawierających m.in. wulgaryzmy, pornografię, przemoc oraz możliwości jej indywidualnego uzupełniania o nowe adresy, program może być skuteczny przez długi czas.
Opiekun Dziecka w Internecie 1.0.13 to aplikacja, która powstała z myślą o szkołach, a przede wszystkim szkolnych pracowniach komputerowych i innych miejscach, w których z Internetu korzystają dzieci i młodzież. Ta niezbyt droga aplikacja (wersja jednostanowiskowa kosztuje 46 zł) może też być dobrym rozwiązaniem dla prywatnych użytkowników.